Do niedawna coś całkowicie egzotycznego, dziś stają się codziennością. Coraz więcej czynności wykonujemy przy pomocy naszego komputera lub smartfonu. Handel, rozrywka, praca, relacje z bliskimi, a ostatnio, coraz częściej kontakty ze specjalistami medycznymi odbywają się bez wychodzenia z domu.
E-poradnia – ile trzeba czekać na termin konsultacji?
E-poradnia – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?
E-poradnia – jacy lekarze są dostępni?
E-poradnia – jak się przygotować?
E-poradnia – ile trzeba czekać na termin konsultacji?
Wielu z nas zastanawia się jak długo, zmuszona będzie oczekiwać na termin zdalnej konsultacji w e-poradni. Wiele zależy tutaj od tego, jakiego specjalisty porady potrzebujemy. Na szczęście czas oczekiwania do większości z nich jest wyjątkowo krótki. Konsultacja, jest możliwa często jeszcze tego samego dnia. W przypadku braku takiej możliwości, umawiana jest zazwyczaj na jeden z dni kolejnych. Co bardzo istotne, umawiana jest na konkretną godzinę, dzięki czemu o wiele łatwiej jest dopasować ją do obowiązków, jakie mamy w tym dniu.
E-poradnia – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?
Częstym pytaniem, pojawiającym się przed konsultacją telefoniczną jest jej ewentualny koszt. I tutaj wiele zależy od specjalizacji lekarza, którego pomocy potrzebujemy. Ceny za tego typu usługi nie są jednak szczególnie wygórowane. W końcu czy zdrowie, nie jest najważniejszym, co posiadamy? I tak cenny rozpoczynają się zazwyczaj od kilkudziesięciu złotych za około półgodzinną poradę. Koszty e-porad z lekarzami specjalistami, na przykład z lekarzem genetykiem to około 140zł.
E-poradnia – jacy lekarze są dostępni?
Oczywiście nie każdy lekarz może udzielać tego typu porad. Specyfika dziedzin takich jak stomatologia czy ortopedia wymaga bezpośredniego kontaktu medyka z pacjentem. Jednak lekarze tacy jak genetycy, psycholodzy, pediatrzy, interniści, kardiolodzy czy dietetycy chętnie korzystają z porad online.
E-poradnia – jak się przygotować?
Przygotowanie do e-porady nie różni się znacząco od przygotowania do wizyty w trybie stacjonarnym. Ważne jest, aby zawczasu opracować sobie, na przykład w formie spisanej, wszystkie pytania, które chcemy zadać. Dzięki temu mamy pewność, że o niczym nie zapomnimy. Jeśli podczas konsultacji, omawiane będą wyniki jakiegoś testu, je także należy mieć naszykowane przed taką rozmową.