Poradnie genetyczne może nie cieszą się tak ogromną popularnością, jak te, gdzie przyjmują na co dzień lekarze rodzinni, ale tam także ludzie zgłaszają się na konsultację. Co należy wiedzieć o takich konsultacjach telefonicznych? Jak przygotować się do nich? Warto się tego dowiedzieć.
Jak umówić się do e-poradni?
Czy terminy konsultacji w e-poradni są szybkie?
Czy po konsultacji w e-poradni otrzymuje się zalecenia?
Ile razy można skorzystać z konsultacji w e-poradni?
Jak umówić się do poradni genetycznej?
Wizytę w poradni genetycznej można umówić pod podanym numerem telefonu. Wystarczy zadzwonić we wskazanych godzinach, aby móc umówić termin takiej e-wizyty. Podczas rozmowy ustalany jest najbardziej dogodny termin wizyty. Należy pamiętać o tym, aby kilka dni przed terminem wizyty dostarczyć wyniki badań. W ustalonym terminie do pacjenta dzwoni lekarz, aby przeprowadzić konsultację i omówić wyniki badań, jakie wcześniej zostały dostarczone. Takie umawianie się na wizytę nie jest wcale skomplikowane i szybko trwa.
Czy terminy konsultacji w poradni genetycznej są szybkie?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależne jest od tego z jaką poradnią ma się do czynienia. Najlepiej osobiście zadzwonić do nich i się zapytać. Aczkolwiek przychodnie starają się o to, aby wszyscy pacjenci mogli jak najszybciej odbyć konsultację z lekarzem.
Czy po konsultacji w poradni genetycznej otrzymuje się zalecenia?
Wszystko zależy od tego z jakim problemem się pacjent zgłasza i jaką dokumentację medyczną przedstawi on lekarzowi. Dlatego też pacjenci są proszeni o to, aby przed umówioną wizytą dostarczyć wszystkie wyniki badań, dzięki którym będzie można pomyśleć o podjęciu dalszych kroków – jeżeli takowe będą potrzebne. Wszystko dokładnie będzie omówione z lekarzem podczas konsultacji.
Ile razy można skorzystać z konsultacji w poradni genetycznej?
Do tego momentu można korzystać z konsultacji, dopóki lekarz nie uzna, że wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione. W końcu chodzi tutaj o zdrowie pacjenta, dlatego też takie rozmowy nie mogą być w żaden sposób ograniczone. Sam pacjent musi ocenić, czy konsultacja z lekarzem jest mu faktycznie potrzebna.